Open Nav
Cases · The Burgery

Burgere til festivaler, sommerfester og 40.000 deltagere

Fra 1.000 kuverter til Bestseller til Kapsejladsen. Her er de events, hvor The Burgery har stået for burgerne – med frisklavede burgere, lavet på stedet.

JelsfestKapsejladsenAOThornicoBestseller
40.000deltagere til Kapsejladsen, hvor vi har solgt burgere to gange
2.000festivalgæster på Jelsfest – vi stod for alt burger
1.200burgere til AO fra 3 trucks på 3 lokationer
700burgermenuer til Thornicos sommerfest
Festivaler og folkefester

Når tusindvis skal have mad

Festival

Jelsfest

På Jelsfest stod The Burgery for alt burger. Når 2.000 festivalgæster skal have mad, handler det om tempo og et menukort, der er let at vælge fra – frisklavede burgere lavet i vognen og serveret direkte fra lugen.

2.000festivalgæster
Folkefest · 2 gange

Kapsejladsen

To gange har vi solgt burgere til Kapsejladsen – et event, hvor der har været 40.000 deltagere. Her betaler gæsterne selv ved lugen, så vognen kører som et udsalgssted midt i festen.

40.000deltagere
Firmaarrangementer

Store firmaer, mange menuer

3 trucks · 3 lokationer

AO

Til AO lavede vi 1.200 burgere fra tre trucks, der stod på tre forskellige lokationer. Det kræver, at hver vogn kan køre selvstændigt med samme menu og samme kvalitet.

1.200burgere
Sommerfest

Thornico

Til Thornicos sommerfest leverede vi 700 burgermenuer. Ved så mange gæster planlægger vi antallet af vogne efter, hvor hurtigt alle skal have mad.

700burgermenuer
Firmaevent

Bestseller

Til Bestseller var der bestilt 1.000 kuverter. Burgerne laves frisk på stedet, så de sidste gæster får det samme som de første.

1.000kuverter
Kapacitet

Kan en burger foodtruck klare 1.000 gæster?

Ja – med det rigtige antal vogne. Casene her spænder fra 700 burgermenuer til events med 40.000 deltagere, og det er de samme opskrifter og den samme menu hele vejen.

200

serveringer i timen pr. vogn – ca. tal, så I kan regne ud, hvor mange vogne der skal til.

12

foodtrucks og foodtrailere i netværket, så store events kan få flere vogne.

5

baser i Aarhus, Aalborg, Esbjerg, Odense og på Sjælland – vi kører fra den nærmeste.

Spørgsmål og svar

Det bliver vi tit spurgt om

Ja. På Jelsfest stod vi for alt burger til 2.000 festivalgæster, og vi har to gange solgt burgere til Kapsejladsen, hvor der har været 40.000 deltagere.

En vogn laver ca. 200 serveringer i timen. Til store events sender vi flere vogne, så ventetiden holdes nede.

Blandt andre AO, Thornico og Bestseller. Til AO lavede vi 1.200 burgere fra tre trucks på tre forskellige lokationer.

Prisen starter ved 149 kr. pr. kuvert inkl. moms plus en grundpris pr. arrangement. Se priserne på prissiden.

I hele Danmark. Vi har baser i Aarhus, Aalborg, Esbjerg, Odense og på Sjælland og kører fra den, der ligger tættest på jeres event.

Send dato, sted og antal gæster via bookingsiden, eller ring på 91 95 15 70.

Skal jeres event være den næste case?

Fortæl os dato, sted og antal gæster – så får I et tilbud med det rigtige antal vogne.

Ring direkte